SZC logo

Siófoki Szakképzési Centrum

OM kód: 203050/007 | 8630 Balatonboglár, Szabadság utca 41.

Intézmény logo

Siófoki SZC Mathiász János Technikum és Gimnázium

HírekKözérdekű adatokOktatási PortálKRÉTA

Hírek

2024. jún. 19.


Bene Ádám

  Siófoki SzC Év Tanulója és az Év Oktatója ~ 2024

  2024.06.11-én került sor a balatonvilágosi Tópart Hotel & Étteremben a Siófoki SzC Év Tanulója és az Év Oktatója díjak átadására.

  Siófoki SzC Év Tanulója és az Év Oktatója ~ 2024

  Az Év Tanulója díjat Maksi Dávid vette át. 13. évfolyamos Informatikai rendszerüzemeltető szakgimnáziumi osztályának tanulója. A mindig mosolygós, de határozott, segítőkész Dávid eddigi tanulmányai során rendszerint jeles tanulmányi eredménnyel rendelkezett, ami azért is kiemelkedő teljesítmény, mert mindeközben a tehetséggondozás különböző területein is eredményes tudott lenni. Iskolánkban működő Digitális Közösségi Alkotó Műhely aktív résztvevője, folyamatosan oktatta diáktársait és tanárait is a különböző lézervágáshoz kapcsolódó technikákra.

  Állandó résztvevője volt a Kenguru matematikai versenynek. Ezen felül megmérettette magát több versenyen is pl.:

  • Implom József Középiskolai Helyesírási Verseny,
  • Nemes Tihamér Nemzetközi Informatika Verseny,
  • Szeresd a Pingvint Linux verseny,
  • Országos Szakmai Tanulmányi Versenyen (OSZTV) elért eredményéért az írásbeli vizsgán részmentességet szerzett.

   

  Az iskolánk együttműködésben van a Cisco Network Academyvel, melyben az összes lehetséges vizsgát, maximális eredménnyel teljesítette. (CCNA1-2-3, ITE, CyberSecurity, JavaScript Essentials, IoT ).  Az összes iskolai rendezvényen fotósként és hangosítóként tevékenykedett. Mindezek mellett az 5 év alatt aktív részvevője a Mathiász FM-nek.

  Dávid az osztályában mindig is központi szerepet töltött be, de alsóbb évfolyamos diáktársainak is szívesen segített tanulmányai során.

  Az Év Oktatója díjat Jezerniczky-Klinszki Anna Erzsébet vette át, aki az alapfeladatai mellett az alábbiakban jeleskedett a tanév során: E-HÓD Verseny szervezője. „Balatonról jövőről klíma- és környezetvédelmi verseny”-en osztályával harmadik helyezést értek el. Évek óta mentor feladatokat lát a lemorzsolódással veszélyeztetett diákoknál. Rugalmas tanulási utakban aktív résztvevő, iskolai koordinátor. Fontos szerepet játszott a Rugalmas tanulási utak esetében a felnőttképzés szervezésében, létrejöttében.

  Gratulálunk a díjazottaknak!

   

  GALÉRIA

  Galéria

  33df2be9-1a93-4960-a643-a46ebe7a6027.jpg
  DSCN0054.JPG
  DSCN0032.JPG

  KAPCSOLÓDÓ HÍREK


  Köszönöm az elmúlt 13 évet!

  Köszönöm az elmúlt 13 évet!

  2024. jún. 29.


  Balog Krisztián

  A Mathiász angolosai idén is taroltak a közép-és felsőfokú nyelvvizsgákon, a közép-és emelt szintű érettségiken

  A Mathiász angolosai idén is taroltak a közép-és felsőfokú nyelvvizsgákon, a közép-és emelt szintű érettségiken

  Folytattuk a hagyományt: ezúttal is nagyon szépen teljesítettek diákjaink a különféle angol nyelvi vizsgákon és versenyeken.

  2024. jún. 27.


  Nyári ügyeleti rend - 2024

  Nyári ügyeleti rend - 2024

  2024. jún. 26.


  Vezetőség


  Partnereink

  SZC logo

  Siófoki Szakképzési Centrum


  Siófoki SZC Mathiász János Technikum és Gimnázium

  8630 Balatonboglár, Szabadság utca 41.

  Telefon: +36 (85)351-316

  E-mail: mathiasz@liveedu.mathiasz.hu

  OM azonosító: 203050/007


  2024Siófoki SZC Mathiász János Technikum és Gimnázium